Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες,

σας γνωρίζουμε ότι το σχολείο μας λειτουργεί με πρόγραμμα νέου αναβαθμισμένου διευρυμένου ολοήμερου. Το νέο αναβαθμισμένο πρόγραμμα ολοήμερου δημοτικού σχολείου αναπτύσσεται σε 3 ζώνες:

13:15-13:20 Χρόνος μετάβασης στην αίθουσα γεύματος

• 1η ζώνη: Μεσημβρινό γεύμα-Διατροφική Αγωγή διάρκειας μιας (1) διδακτικής ώρας καθημερινά από ώρα 13:20 έως 14:00

14:00-14:10 Διάλειμμα

• 2η ζώνη: Μελέτη-Προετοιμασία διάρκειας δύο (2) διδακτικών ωρών από ώρα 14:10 έως 15:50

15:50-15:55 Διάλειμμα

• 3η ζώνη: Σχολικοί Μαθητικοί Όμιλοι, συνεχόμενο δίωρο καθημερινά, με ενδιάμεσο ολιγόλεπτο διάλειμμα από ώρα 15:55 έως 17:30

Η αποχώρηση των μαθητών/τριών δύναται να γίνεται στις 14:55, μετά το πέρας της πρώτης διδακτικής ώρας της 2ης ζώνης ή στις 15:50 μετά το πέρας της δεύτερης διδακτικής ώρας της 2ης ζώνης ή στις 17:30 με τη λήξη του προγράμματος.

Παρακαλούμε θερμά τους γονείς-κηδεμόνες που επιθυμούν την εγγραφή του παιδιού τους στο νέο αναβαθμισμένο διευρυμένο ολοήμερο να προσέλθουν στο σχολείο μας για να ενημερωθούν αναλυτικότερα και να δηλώσουν στη Διεύθυνση του Σχολείου μας την ώρα αποχώρησης του παιδιού.

Επισυνάπτεται αίτηση – δήλωση συμμετοχής στο ολοήμερο πρόγραμμα και στην πρωινή ζώνη.

ΑΙΤΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Ο Διευθυντής του σχολείου

Τραγάκης Νικόλαος

Ανακοίνωση για νέο αναβαθμισμένο διευρυμένο ολοήμερο